Hobby po pracy - Zestaw sygnalizatorów z centralką


Współczesne wędkowanie to nie tylko wędka, żyłka, haczyk i spławik, ale też bardziej wysublimowany sprzęt. Wielu wędkarzy używana do połowów więcej niż jednego "kija", łowiąc ryby żerujące na różnych głębokościach lub po prostu zwiększając szansę na złapanie zdobyczy poprzez zastosowanie w wielu wędek jednocześnie.

Po co sygnalizator brań?

Często też podczas wędkowania lubimy zajmować się czymś innym, jak na przykład czytanie książki, rozmowa z teściową, kolegą, czy picie różnego rodzaju napojów koloru złotego. Często też lubimy się oddalać od miejsca połowu, ale nie chcemy wyjmować haczyka z wody, by nie ryzykować utraty sprzętu i/lub zdobyczy przy silniejszym braniu. Z pomocą przychodzi nam tu zestaw sygnalizatorów z centralką.

Gotowy zestaw sygnalizatorów brań

Zestaw sygnalizatorów z centralką to nic innego, jak kilka współpracujących ze sobą urządzeń na zasadzie połączenia radiowego. W skład zestawu wchodzi zwykle jedna centralka i przynajmniej dwa sygnalizatory. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń.

Najciekawszym z nich jest sygnalizator z kolorowymi diodami, które odpowiadają kolorom na centralce. W momencie, kiedy dana wędka sygnalizuje branie odpowiedni kolor zapala się na centralce. Możliwe jest też sygnalizowanie brania z wykorzystaniem dźwięku, którego głośność dodatkowo można regulować.

Jak działa sygnalizator brań

Dobrą metodą jest też sygnalizacja dyskretna w postaci wibracji, które działają tak samo, jak wibrację w telefonach komórkowych. Taki zestaw pozwala na spokojne oddalenie się od miejsca wędkowania nawet na 200 metrów bez obawy, że przeczymy ważne branie i stracimy fajną rybę.

Za zestaw sygnalizatorów z centralką przyjdzie nam zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze wymagania co do zakupionego sprzętu, ile sygnalizatorów będzie w zestawie i jakie dodatkowe funkcje będą w nich dostępne. Cały sprzęt zwykle zasilany jest małymi paluszkami AAA, których ceny nie są zbyt wygórowane, zatem eksploatacja takiego sprzętu nie będzie nas wiele kosztowała. Dodatkowym atutem jest wodoodporność urządzeń.