Jak przebiega import towarów z Chin


Import towarów z Chin do Polski to wbrew pozorom trudny i dość skomplikowany proces. Wymaga on od importerów sporej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Import z Chin składa się z kilku etapów. Więcej w dalszej części artykułu.

Import towarów z Chin - znalezienie dostawców

Pierwszy etap polega na znalezieniu dostawców produkujących pożądany przez nas towar. Jeśli mamy już kilku warto sprawdzić zarówno firmy, jak i produkty. Audyty i analizy laboratoryjne pozwolą sprowadzić wiarygodność dostawcy i zgodność jego produktów z europejskimi normami. Jest to niezwykle ważne, aby uniknąć ryzyka zakupu towaru, który nie będzie nadawał się do sprzedaży w Europie.

import towarów z Chin

Kontrola jakości towarów

Jeśli mamy już wybranego i sprawdzonego kontrahenta warto przeprowadzić wieloetapowa kontrolę jakości jego wyrobów. Kontrola taka przeprowadzana jest na przykład przy zakupie materiałów i półfabrykatów używanych do produkcji, na etapie samej produkcji i po jej zakończeniu. Mamy wtedy pewność, że jakość produktu, który otrzymamy będzie wysoka, a sam import towarów z Chin do Polski będzie opłacalny.

Transport towarów z Chin do Polski

Kolejnym etapem, który składa się na import towarów jest zakupienie sprawdzonych pod względem jakości towarów. Po zakupie należy dopełnić wszystkich formalności związanych z procesem importowym, zorganizować transport oraz oraz zabezpieczyć i zapakować nasz towar do kontenerów. Po kilku tygodniach będziemy szczęśliwymi importerami.

Jak widać import towarów to dość skomplikowany i złożony proces. W tym artykule zostały wymienione jedynie teoretycznie podstawowe i najbardziej popularne jego elementy. W rzeczywistości może jednak okazać się on wiele bardziej skomplikowany i problematyczny niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka..