Kiedy sprawdzą się zestawy przenośne nagłośnienia


Bardzo często, szczególnie w plenerze lub w dużym pomieszczeniu, mamy do czynienia z sytuacją, gdy chcemy by mówca, wykonawca był dobrze słyszalny. Dlatego właśnie niezbędne jest wtedy zastosowanie sprzętu nagłaśniającego. Nie zawsze w takiej sytuacji możemy podłączyć się do sieci elektrycznej. Często bywa też tak, że nagłośnienie musi przemieszczać się za mówcą, wykonawcą. Jest na takie problemy bardzo dobre rozwiązanie.

Bądź słyszalny w plenerze — zestawy przenośne nagłośnienia

Podczas różnych konferencji, spotkaniach w hotelu, podczas imprez sportowych, występów ulicznych, nabożeństw i pielgrzymek oraz innych imprez plenerowych, niezbędne okazują się zestawy przenośne nagłośnienia lub głośniki przenośne.

Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest megafon. Mimo że współczesne megafony mają dobrą jakość dźwięku, mogą okazać się trochę niewygodne szczególnie przy dłuższym użytkowaniu. Natomiast znakomicie sprawdzają, kiedy potrzebne jest wydawanie komunikatów słyszalnych na większej przestrzeni.

Innym rozwiązaniem są przenośne wzmacniacze głosu. Są nieduże, lekkie i chętnie ich używają np. przewodnicy turystyczni oraz osoby, które przemawiają do niewielkiej grupy słuchaczy.

Profesjonalne nagłośnienie — głośniki przenośne

Bardziej profesjonalnym rozwiązaniem, są głośniki przenośne. Wyposażone w akumulatory i łączność bluetooth zapewniają długość używania i łatwość komunikacji. Głośniki mają różną moc i przez to mogą być zastosowane go nagłośnienia sporych przestrzeni, a możliwość zainstalowania ich na statywie podnosi dodatkowo tę wydajność.

Bardziej specjalistyczne i rozbudowane modele mogą mieć wbudowany odtwarzacz mp3, DVD albo wejście gitarowe. Kupując zestawy przenośne nagłośnienia, musimy zastanowić się nad tym, kto i do czego będzie ich używał. Oczywiste jest to, że bardziej wyszukane i profesjonalne urządzenia mają wyższą cenę.

Czy potrzebujemy takiego, czy chcemy zapłacić więcej? Ważne jest także to gdzie, w jakich warunkach nagłośnienie będzie używane. Nie bez znaczenia jest także jego waga, czy będzie się przemieszczać albo, czy ktoś to będzie nosił przewieszone przez ramie, albo na plecach?

Przenośny sprzęt nagłośnieniowy znajdziesz w sklepie muzycznym: https://music-shop.pl/pol_m_Naglosnienie_Zestawy-przenosne-298.html