Wakacje księgowego - z dziećmi do Paryża


Wakacje księgowego z dziećmi to może być wspaniała propozycja na wyjazd. Warto udać się do biura podróży i zapytać o dogodną formę wypoczynku. My z doświadczenia proponujemy wypoczynek w Paryżu. Paryż dla dzieci to będzie wspaniała propozycja wakacyjna.

Wakacje we Francji mogą być cudowne

Francja to miasto, które ma dla nas wiele atrakcji i oczywiście nie ma się czemu dziwić. Trzeba pamiętać, że jeśli już jednak musielibyśmy tu jakieś miasto wyróżnić, to na pewno byłby to Paryż. Jednakże nie możemy tu mówić tylko i wyłącznie o atrakcjach, które znajdziemy na terenie samego Paryża, ale także i tych, które są od niego nieco oddalone. W tym drugim przypadku, na pewno nieco bliżej warto przyjrzeć się parkowi Asterixa, bo chyba każdy wie, kim był Asterix i nie podlega to żadnym wątpliwościom.

Co warto zobaczyć we Francji

Zacznijmy tutaj od tego, że taki park Asterixa znajduje się w okolicy innej atrakcji, której nie można przegapić, a więc parku rozrywki Walta Disneya. Ten na pewno chciałby zobaczyć każdy, a więc jak najbardziej można tu złapać przysłowiowe dwie sroki za jeden ogon.

O czym jeszcze należy wiedzieć? Na pewno ważna jest informacja, że park, który istnieje już od roku 1989 jest zlokalizowany około trzydziestu kilometrów od stolicy Francji Paryża i ma rozmiar trzydziestu trzech hektarów. Poza tym, co oczywiście w większym stopniu nikogo dziwić nie może jest on atrakcją bardzo popularną, a to dlatego, że każdego roku odwiedza go blisko dwa miliony ludzi.

Dla przykładu podajmy, że w roku 2014 odwiedziło go milion osiemset tysięcy osób, co tylko świadczy o tym, jak chętnie jest to odwiedzane miejsce.

Park Asterixa jak z filmu

W samym parku Asterixa znajdziemy oczywiście wszystko, co wiąże się z tym filmem. Na co zatem możemy liczyć? Oczywiście nie brak tu postaci z filmów i bajek, ale nie tylko. Otóż park został podzielony na różne strefy. Dlatego też znajdziemy w nim nie tylko historyczną Galię, ale także Grecję, Cesarstwo Rzymskie, Wikingów, a także strefę Podróży w czasie. Wydaje się, że zwiedzenie tego parku powinno leżeć nie tylko w guście miłośników tej produkcji, ale też wszystkich pozostałych.

Warto przed wylotem z Wrocławia znaleźć nocleg w dobrym hostelu w centrum Wrocławia: http://boogiehostel.com/boogie-hostel-deluxe/